Gmina wejherowo

Aktualności

Akadamia Piłkarska Cassubian godnie reprezentuje nasz powiat

3 Maja z okazji uchwalenia konstytucji został zorganizowany ogólnopolski turniej piłkarski dla  dzieci urodzonych w roczniku 2014. Drużyna Akademii Piłkarskiej Cassubian, która zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży  na ternie Gminy Wejherowo również została zaproszona przez organizatora turnieju.  Akademia w swoich szeregach zrzesza dzieci w wieku od 5 do 12 lat i liczy blisko 150 członków z różnych stron powiatu wejherowskiego.
16 drużyn zostało podzielonych na dwie 8 zespołowe grupy eliminacyjne grające systemem “każdy z każdym”. Po części eliminacyjnej, drużyny zagrały w fazie finałowej i zostały podzielone na 3 grupy: złotą, srebrną i  brązową .W turnieju w Zabrzu wzięło udział wiele znanych akademii piłkarskich: min. Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław czy Wisła Kraków. Dla zawodników Cassubian  zaproszenie na tak duży turniej  jest  wielkim wyróżnieniem. AP Cassubian zagrło w grupie A z drużynami: Górnik Zabrze, Wisła Kraków, KS Łomianki, FC Wrocław Academy, Star Starachowice,  RKP ROW Rybnik i Athletic Ozimek. Ostatecznie AP Cassubian wygrało grupę brązową w bardzo mocno obsadzonym turnieju. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców, którzy wspomogli naszą Akademię. Szczególnie dziękujemy firmie PORTA Drzwi za pomoc finansową.  Dla młodych zawodników wyjazd na taki duży turniej był bezcennym doświadczeniem, które zaowocuje w przyszłości.

Zawodnicy godnie reprezentowali Gminę Wejherowo i z pewnością przyczynili się do promocji naszej małej ojczyzny w innym rejonie Polski.

tekst: Krystian Andryskowski