Gmina wejherowo

Aktualności

zawieszenie patchworkowej biało-czerwonej flagi na Górze Gradowej w Gdańsku

Dnia  4 czerwca ( piątek ) o godz. 12:00.  odbędzie się uroczyste zawieszenie patchworkowej biało-czerwonej flagi na Górze Gradowej w Gdańsku.
Akcja Wspólna Flaga została zainicjowana przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot podczas obchodów Święta Wolności i Solidarności w 2019 r.
Biało-czerwony patchwork, złożony z kilkuset skrawków materiału, stworzyli wspólnie: mieszkańcy metropolii, turyści, organizacje pozarządowe, przedstawiciele rad dzielnic, samorządowcy i imigranci. Flaga zawisła na maszcie na Górze Gradowej, z obietnicą, że będzie tam trafiać co roku 4 czerwca, w rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów. W tym roku będzie symbolem solidarności z przedsiębiorcami, którzy od początku pandemii starają się utrzymać swoje firmy oraz miejsca pracy.
W ceremonii, poza przedstawicielami mediów, wezmą udział m.in. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i wiceprezes Rady OMGGS, Michał Glaser, prezes Zarządu OMGGS, Wojciech Nowak i Monika Domagalska-Ilińska ze Stowarzyszenia Niewidzialni prowadzący Muzeum Niewidzialny Gdańsk oraz Jolanta Szydłowska, prezes Zarządu Pomorskiego Związku Pracodawców Lewiatan.

Gdańsk, Góra Gradowa. Zawieszenie flagi uszytej w trakcie obchodów 4 czerwca.

Gdańsk. ECS. Strefa Społeczna. Okrągły stół