Gmina wejherowo

Aktualności

Świętowanie na sportowo

Ubiegły weekend upłynął pod znakiem świętowania Narodowego Dnia Niepodległości na sportowo.  Wydarzenia te stanowiły element oficjalnych, gminnych obchodów.

Najpierw, miał miejsce marsz nordic walking oraz bieg pod hasłem “Bolszewo dla Niepodległej” na dystansie 5 kilometrów. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem- na starcie stawiło się ponad 120 zawodniczek i zawodników. W biegu, w kategorii kobiet najlepsza okazała się Ewa Kepka z Luzina, zaś wśród mężczyzn zwyciężył Kamil Jeremicz ze Środy Wielkopolskie. Zwycięzcami w rywalizacji nordic walking zostali: Justyna Płotka-Wasylka z Luzina ( kobiety) oraz Piotr Brzozowski ze Sławna ( mężczyźni). Najlepszymi reprezentantami naszej gminy byli Pani Bożena Adrianowicz z Bolszewa w kategorii kobiet oraz Pan Artur Rogocki z Orla w kategorii mężczyzn. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a na najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach czekały puchary, które wręczył wójt Przemysław Kiedrowski oraz radny Wojciech Kuziel. Przy okazji wydarzenia odbył się także charytatywny kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony był na leczenie trzynastoletniej Amelii z Rumi.

Kolejnym punktem sportowych obchodów był turniej piłki ręcznej o puchar wójta Gminy Wejherowo, odbywający się na hali widowiskowo-sportowej w Bolszewie. Rolę gospodarza turnieju pełniły drużyny Tytanów Wejherowo, które- zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców- w dużej części składają się z zawodników mieszających na terenie naszej gminy. W zawodach chłopców najlepsza okazała się ekipa z Przywidza, zaś wśród dziewcząt zwyciężyły gospodynie- drużyna Tytanów Wejherowo.

Więcej zdjęć dostępnych w Galerii