Gmina wejherowo

Aktualności

SPORT W LESIE, TRENINGI NAD JEZIOREM BOROWO

UWAGA BIEGACZE I AKTYWNI W SPORCIE!

SPORT W LESIE:

GDZIE?
Leśnictwo Wyspowo
Parking nad jeziorem Borowo

KIEDY?
niedziele godz. 9:30

Od 10 października w lasach na terenie całego kraju będzie można trenować wspólnie z wykwalifikowanymi trenerami lekkiej atletyki.
Otwarte treningi będą odbywać się na terenie wszystkich Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, a poprowadzą je wykwalifikowani trenerzy lekkiej atletyki. Treningi będą realizowane przez 11 weekendów, od 10 października aż do 20 grudnia. Każdy z nich potrwa godzinę i będzie przeznaczony dla bardziej zaawansowanych biegaczy, jak i tych, którzy stawiają swoje pierwsze biegowe kroki.
Bieganie po twardych asfaltowych nawierzchniach, na które biegacze są skazani w miastach, zdecydowanie bardziej eksploatuje mięśnie oraz stawy. Las to miękka i urozmaicona (pofałdowana) nawierzchnia, która chłonie energię każdego uderzenia stopy o podłożę, co jest bardzo korzystne zwłaszcza dla osób początkujących, mających lekką nadwagę oraz braki w technice biegu.
Las to także idealne miejsce do wykonywania takich jednostek treningowych jak cross (należy go wykonywać w urozmaiconym terenie) oraz siła biegowa (podbiegi, piaszczyste odcinki). Dodatkowo ważnym aspektem jest także jakość powietrza.
Bieganie w lesie jest nie tylko przyjemniejsze, ale też zdrowsze. Powietrze w lesie jest kilkadziesiąt razy czystsze, niż w miastach, a olejki eteryczne wydzielane przez drzewa mają działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. W dodatku żywa zieleń i panująca w lesie cisza działają na człowieka uspokajająco.
Obraz może zawierać: tekst „Nadleśnictwo Gdańsk Nadleśnictwo Szczecinek Nadleśnictwo Gryfice Nadleśnictwo Kaczory Nadleśnictwo Ostrołęka Nadleśnictwo Woziwoda Nadleśnictwo Dojlidy Nadleśnictwo Zielona Gora Nadleśnictwo Karczma Borowa Nadleśnictwo jabłonna Nadleśnictwo Radomsko Nadleśnictwo Olesnica Sląska Nadleśnictwo Daleszyce Nadleśnictwo Lubartów Nadleśnictwa:R Rybnik, Rudy udyRaciborskie, Rudziniec BiegamBoLubie bbl 2 Nadleśnictwo Myślenice Nadleśnictwo Kolbuszowa”