Gmina wejherowo

Aktualności

SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ ZBLIŻA SIĘ KU KOŃCOWI

Spis powszechny trwa do 30 września, zatem pozostało niewiele czasu na dokonanie samospisu. Zebrane w Spisie Powszechnym informacje służą do planowania i podejmowania działań dotyczących przyszłości naszych rodzin, edukacji, opieki zdrowotnej, nawet infrastruktury transportowej.

Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej lub wywiad z rachmistrzem.

www.spis.gov.pl

Rachmistrz będzie dzwonił z numeru telefonu 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrzowi nie możesz odmówić realizacji spisu.

Dla osób posiadających problemy z samospisem poprzez stronę internetową, w Urzędzie Gminy Wejherowo (ul. Transportowa 1, Wejherowo) znajduje się Gminne Biuro Spisowe, gdzie pracownicy Urzędu pomagają się spisać.

 

PAMIĘTAJMY

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Według art. 57 ustawy o statystyce publicznej “kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym podlega grzywnie”. Sąd może nałożyć wówczas karę wynoszącą do 5 tys. zł.

Nie warto odkładać udziału w Spisie na później. To jedyne badanie statystyczne, które daje możliwość wpływu na decyzje dotyczące naszego otoczenia.