Gmina wejherowo

Aktualności

Powitanie nowego samochodu strażackiego w OSP Orle

W środę 7 lipca 2021 r. strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymała nowy samochód strażacki. Strażacy oraz mieszkańcy przywitali nowy samochód w wielkim stylu, było głośno ! Samochód został zakupiony ze środków Gminy Wejherowo w kwocie 40 tys zł oraz ze środków pozyskanych z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie 30 tys zł. Łączny koszt samochodu to 70 tys zł. Samochód został zakupiony do wsparcia działań związanych z ratownictwem wodnym oraz do wsparcia podczas akcji poszukiwawczych.

Szczegóły samochodu: Mitsubishi L200 z roku 2012, silnik o pojemności 2,5 l, pojazd o oznaczeniu SLRw. Numery operacyjne: 55(G)78 – zastąpi pojazd, który służył strażakom od 30 lat Daewoo Lanos.

Dziękujemy za dobre słowo Pana Wójta Przemysława Kiedrowskiego, skierowane do strażaków oraz przybyłych mieszkańców, proboszczowi Henrykowi Hildebrandtowi za poświęcenie samochodu i modlitwę. Prezesowi strażnicy Mirosławowi Sikorze oraz Radnemu Romanowi Stanisławczykowi za prowadzenie uroczystości,  Strażakom gratulujemy nowego samochodu i życzymy aby nie musiał wyruszać na akcje ratownicze, niech zostanie ozdobą strażnicy!