Gmina wejherowo

Aktualności

ogólnopolskie zawody pasterskie pod patronatem Klubu Pracujących Psów Pasterskich – Kaszubski Trial o Puchar Fantka w Łężycach

W  dniach 15-16  maja br.  w Łężycach odbyły się  ogólnopolskie zawody pasterskie pod patronatem Klubu Pracujących Psów Pasterskich – Kaszubski Trial o Puchar Fantka.  Wyjątkowe jest to, że  takie zawody odbyły się po raz pierwszy w gminie Wejherowo, powiecie wejherowskim, a także województwie pomorskim.

Zawody były poświęcone siostrze, matce, przyjaciółce, koleżance –  Agnieszce Jelińskiej, która odeszła od nas za szybko, a tworzyła to piękne miejsce, gdzie odbyły się zawody.

W zawodach pasterskich drużyna złożona z przewodnika i psa rywalizowały między sobą, prezentując swoje umiejętności pasterskie. Przewodnik kierował psem za pomocą komend w taki sposób, by ten prowadził grupę owiec przez przeszkody w narzuconym kierunku i porządku. Przeszkody i ruchy odzwierciedlały zadania, które pies i jego przewodnik wykonują w codziennej pracy. Udział w zawodach wzięło 18 psów rasy border collie.

Zwycięzcy stanęli na podium w dwóch klasach:

Podium klasa I – I miejsce – Marta Rohde z Wągrowca k. Poznania, II miejsce –  Ola Dawidowicz z Bielska Białej, III miejsce – Kinga Helak ze Swarzędza

Podium klasa II – I miejsce – Marta Chmiel- Chrapowo Górne k/Szczecina, II miejsce – Basia Kaczmarczyk z Warszawy, III miejsce – Marta Zielińska z Bydgoszczy.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego, Starosta Powiatu Wejherowskiego, Wójt Gminy Wejherowo.

Patronat medialny nad zawodami objęło: GWE24.pl oraz RADIO KASZËBË

Zawody by się nie odbyły gdyby nie Sponsorzy: Evap Dry, Elkeeava, Dawix, Eko Dolina Sp. z o.o., Oximo, KGW „Łężyckie Białki”.

Organizatorzy: Sheep in a Tricity Landscape Park i Stowarzyszenie “Szansa dla Nas”

 

 

zawody, pies zaprzęgowy, trener, zdjęcie grupowe uczestników zawodów