Gmina wejherowo

Aktualności

Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie

W dniach 17-20 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bolszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie. Organizatorem głównym imprezy był Wejherowski Klub Bokserski z prezesem P. Wojciechem Wasiakowskim na czele. Gmina Wejherowo była współorganizatorem imprezy. Do Bolszewa przyjechało ponad 90 zawodniczek z różnych klubów, z całego kraju.

Ukoronowaniem imprezy była gala finałowa, podczas której wystąpiło 20 najlepszych zawodniczek, walcząc o tytuł Mistrzyni Polski.

Julia Wasiakowska zdobyła srebrny medal!!!! wielkie gratulacje.

Mimo panujących przez kilka dni upałów, zawodniczki pokazały dobry boks i bardzo dobre przygotowanie do tak poważnej imprezy. Wiele pojedynków było bardzo emocjonujących i tak wyrównanych, że nawet  sędziowie w wielu wypadkach nie byli jednomyślni. Na imprezie byli obecni: Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczyk, v-ce prezes Maciej Demel oraz szef wyszkolenia Paweł Pasiak.

Wszyscy potwierdzili bardzo dobre przygotowanie imprezy pod każdym względem.

Jednym z organizatorów zawodów był radny Wojciech Kuziel, który stwierdził, po wielu przeprowadzonych rozmowach z zawodniczkami, trenerami, sędziami i działaczami PZB, że boks zagości na stałe w Gminie Wejherowo. Jest duża szansa na organizację kolejnych Mistrzostw Polski w Boksie w Bolszewie w przyszłym roku.