Gmina wejherowo

Aktualności

„Kaszubskie podróże po Kulturze i nie tylko” 

“Program Narodowego Centrum „Kultura dostępna” pod nazwą „Kaszubskie podróże po Kulturze i nie tylko” to cykl wyjazdów dla łącznie 110 osób – dzieci z obszarów wiejskich do 12 lat i opiekunów z terenów pozbawionych bezpośredniego dostępu do dóbr kultury, po 7 wartościowych edukacyjnie miejscach historycznych i kulturalnych Kaszub.

Wybraliśmy miejsca o wysokiej wartości edukacyjnej i artystycznej, promującą nie tylko kulturę kaszubską ale również ogólnopolską czy światową. Celem zadania jest zapoznanie się z historią, ważnymi miejscami w kulturze polskiej, integrującymi społecznie, to także okazja, aby poczuć i dotknąć kulturę rozwijając swoją kreatywność. Do zadania włączyliśmy seniorów, jako wolontariuszy ze Stowarzyszenia, którzy pomogli przy opiece nad dziećmi a zarazem byli uczestnikami zadania, gdyż często i ta grupa społeczna ma utrudniony dostęp do kultury.

Miejsca, które odwiedziliśmy:

Szymbark, Muzeum Zamkowe w Malborku, Park Ewolucji w Sławutówku, Kaszubski Park Miniatur i Gigantów, Akwarium Gdyńskie i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Centrum Experyment Gdynia.”

logo projektu