Gmina wejherowo

Aktualności

IX Dni Gminy Wejherowo, fotorelacja

Jak wiemy, dnia 10 lipca 2021 odbyły się IX już Dni Gminy Wejherowo. W tym roku połączone z akcją charytatywną dla Inki – mieszkanki Bolszewa. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego pięknego dnia. Ze swojej strony pragniemy podziękować wszystkim organizatorom, KGW BOLSZEWO, OCHOTNICZEJ STRAŻY W BOLSZEWIE, BCK ZA ORGANIZACJĘ IX DNI GMINY WEJHEROWO, ISKIERKA MIŁOŚCI, POMAGANIE JEST TAKIE PROSTE, kucharzom z okolicznych restauracji i firmom gastronomicznym, które ugotowały na rzecz Inki wielki kocioł zupy rybnej! dziękujemy naszym mieszkańcom – czyli ludziom o wielkim sercu za przybycie i zabawę!

Oczywiście jak widać w fotorelacji, gwiazdą wieczoru była Patrycja Markowska !! atrakcją był pokaz umiejętności siłowej Strongman, przejażdżki motocyklami, zamki dmuchane, loterie, stragany i wiele, wiele innych atrakcji…to był wielki dzień !

 

INFORMACJA OD BCK GMINY WEJHEROWO ( Dyrektor Natasza Sobczak)

W terminie 10-15 sierpnia planowany jest Międzynarodowy Festiwal Rzeźby, który także odbywać się będzie w ArtParku w Bolszewie. Przez kilka dni, każdego dnia będzie możliwość obserwowania pracy rzeźbiarzy z Polski, Ukrainy, Niemiec, Litwy i Czech oraz malarzy, a także spróbować swoich sił w zakresie tych sztuk artystycznych. Każdego dnia po południu prowadzone będą aukcje powstałych podczas Festiwalu rzeźb oraz obrazów,.

W niedzielę, 15 sierpnia pobijany będzie rekord Polski w największej ilości osób rzeźbiących w tym samym miejscu i czasie.

NA POŁUDNIU POLSKI ZOSTAŁ USTANOWIONY DOTYCHCZAS REKORD POLSKI W ILOŚCI 104 OSOBY UCZESTNICZĄCE. DAMY RADĘ POBIĆ TEN REKORD DNIA 15 SIERPNIA? LICZY SIĘ KAŻDA OSOBA, KTÓRA WEŹMIE UDZIAŁ!

W imieniu BCK Gminy Wejherowo zapraszamy wszystkich na to wydarzenie,  koniecznie musimy zebrać więcej niż 105 osób, które tego dnia będą chciały cokolwiek wyrzeźbić, spróbować swoich sił, wziąć do ręki dłuto i się pobawić – nie mówimy o zawodowcach – zapraszamy każdą osobę bez wyjątku, która tego dnia dołączy do tego wydarzenia i spróbuje swoich sił w rzeźbieniu !!!!

Każdy, kto weźmie udział w pobijaniu rekordu, otrzyma certyfikat oraz koszulkę. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy artystyczne oraz aukcje rzeźb i obrazów.

(Natasza Sobczak, dyrektor BCK Gminy Wejherowo)