Gmina wejherowo

Aktualności

Autobus elektryczny będzie woził pasażerów również Gminy Wejherowo.

W poniedziałek, 11 stycznia 2021 r., kolejny raz rozpoczęliśmy testy elektrycznego autobusu – tym razem jest to Solaris Urbino 12 electric. Kolejne testy to kolejne działania w kierunku czystych, ekologicznych i zeroemisyjnych autobusów.

Autobus będzie rozpoznawalny po numerze bocznym – #803. Dodatkowo wyróżnia się dosyć ciekawym malowaniem zewnętrznym – niebiesko, zielono, białym. Elektrycznym Solarisem przejechać się będą mogli mieszkańcy całej naszej sieci – planujemy testy na prawie wszystkich liniach MZK Wejherowo.

Dodatkowo, przypominamy, że w autobusie testowym, tak jak w każdym w sieci Wejherowskiej Komunikacji Miejskiej, można zakupić bilet u kierowcy z drukarki, a także skorzystać z bezpiecznej i wygodnej w obsłudze Karty Elektronicznej, w tym również Portmonetki Elektronicznej.

Solaris Urbino 12 IV generacji w wersji napędzanej olejem napędowym jest doskonale znanym autobusem przez pasażerów MZK Wejherowo. To właśnie my byliśmy pierwszym w Polsce przedsiębiorstwem, które zakupiło ten model pojazdu i rozpoczęło nim kursowanie na liniach. Tym razem będzie możliwe przejechanie się takim autobusem w wersji elektrycznej, a w dodatku z dosyć nietypowym układem wnętrza – miejsce na wózki znajduje się na prawo od środkowych drzwi. Tak jak w każdym pojeździe nowej generacji o odpowiedni komfort podróży dbają liczne systemy bezpieczeństwa. Autobus wyposażony jest w nowoczesne baterie litowo-jonowe zabudowane na dachu oraz z tyłu pojazdu. Zasięg elektrycznego autobusu wyprodukowanego przez firmę Solaris na jednym ładowaniu w zajezdni autobusowej wynosi ok. 200 kilometrów.

Żródło: https://mzkwejherowo.pl/aktualnosc/198/testujemy-kolejny-autobus-elektryczny