Gmina wejherowo

Aktualności

AP Cassubian- zakończenie sezonu

W piątek 24.06 odbył się festyn z okazji zakończenia sezonu piłkarskiego Akademii Piłkarskiej Cassubian. Wydarzenie było doskonałą okazją do podsumowania mijającego sezonu piłkarskiego, który obfitował w wiele wydarzeń sportowych z udziałem młodych sportowców
z Gminy Wejherowo. Rozegrany został turniej dla dzieci z każdego rocznika oraz mecz rodzice vs dzieci, z którego zwycięsko wyszli Ci drudzy, którzy mimo długiego sezonu zaprezentowali umiejętności na bardzo wysokim poziomie. Dla najmłodszych były zorganizowane również dodatkowe atrakcje jak malowanie twarzy, dmuchany zamek czy zabawy prowadzone przez animatorów. Nie zabrakło również poczęstunku i nagród ufundowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bolszewie dla zawodników, którzy zrobili największy postęp w minionym sezonie.

Tego dnia na boisku w Bolszewie przy szkole podstawowej mogliśmy zobaczyć jak Akademia rozrosła się przez ostanie 5 lat funkcjonowania. Zaczynaliśmy od dwóch trenerów i 1 boiska przy ulicy szkolnej w bolszewie. Teraz mamy już 8 trenerów i 12 grup treningowych, w których trenuje prawie 200 dzieci. Naszym celem jest zaszczepić w dzieciach miłość do piłki nożnej od najmłodszych lat i rozwijać ich umiejętności w odpowiednim tempie dla każdego z nich.

-Mijający sezon był dla nas wyjątkowych nie tylko ze względu na rozwój piłki dziecięcej. Łącznie wystąpiło 11 naszych zespołów w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Debiutancki sezon zakończyła również drużyna seniorska AP Cassubian, w której występują zarówno trenerzy jak i rodzice zawodników. Jest to świetne miejsce do integracji całych rodzin i spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu. Często na nasze mecze przyjeżdżają zawodnicy z rodzicami, co daje nam dodatkową motywację podczas każdego meczu. – powiedział Krystian Andryskowski jeden z założycieli Akademii.

Dziękujemy wszystkim za ten wspólny rok, którzy pomagają nam współtworzyć naszą Akademie. Gminie Wejherowo na czele z Panem Wójtem, sponsorom, rodzicom, trenerom oraz zawodnikom. Teraz czas na krótkie wakacje i przygotowujemy się do przyszłego sezonu, w którym na pewno będzie wiele się działo.