Gmina wejherowo

Aktualności

Młodzi piłkarze AP Cassubian na turnieju w Poznaniu

Z mocnym przytupem rocznik 2014 Akademi Piłkarskiej Cassubian wszedł w nowy rok 2022. 8 i 9 stycznia zawodnicy wraz z trenerem udali się do Poznania na ogólnopolski turniej piłkarski Bielik Cup. Do stolicy wielkopolski przyjechały drużyny z różnych części kraju, rywalizując o awans do turnieju głównego w Krakowie. Po Zabrzu oraz Licheniu był to już trzeci ogólnopolski turniej tego rocznika w swojej krótkiej przygodzie z piłką.

-Rywalizacja z takimi dużymi akademiami jak Lech Poznań, Górnik Zabrze czy Wisła Kraków pozwala zebrać bezcenne doświadczenie młodym adeptom futbolu, które mogą z powodzeniem pokazywać w lokalnych rozgrywkach i turniejach- mówi trener Krystian, który trenuje zawodników AP Cassubian od ponad dwóch lat. Dodając: Chcemy, aby nasi zawodnicy rozwijali się piłkarsko i nabierali pewności siebie po przez takie turnieje, Takie wyjazdy uczą ich zarówno samodzielności jak i pracy w zespole co z pewnością przyniesie efekty nie tylko na boisku ale w ich dorosłym życiu. 

Mimo młodego wieku zawodnicy z rocznika 2014 AP Cassubian mają kilka sukcesów na swoim koncie jak choćby awans do finału na szczeblu wojewódzkim w turnieju Z Podwórka Na Stadion organizowanym przez PZPN, czy miejsca na podium w wielu lokalnych turniejach. Choć jak podkreśla trener Krystian: Najważniejszy jest rozwój indywidulany każdego z zawodników a na sukcesy przyjdzie czas w przyszłości, jeśli zostanie poparty ciężką pracą i konsekwencją do jego dążenia.

Mamy nadzieje, że w przyszłości usłyszymy jeszcze wiele ciepłych słów o drużynie AP Cassubian, do której cały czas można dołączyć i rozpocząć piłkarska przygodę swojej pociechy.