Gmina wejherowo

Aktualności

Zmodernizowane przejście na ulicy Długiej w Bolszewie

Do użytku oddane zostało kolejne przebudowane przejście dla pieszych. W Bolszewie na ulicy Długiej powstało wyniesione przejście dla pieszych wraz z doświetleniem. Celem realizacji inwestycji była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności ruchu pieszych.  Dodatkowo wykonano także chodniki stanowiące dojście do przejścia, przebudowano odwodnienie oraz wykonano odpowiednie oznakowanie.

Całkowita wartość inwestycji to 285 191,32 zł z czego 200 000,00 zł pochodziło z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach zadania pod nazwą “Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze gminnej nr 129059G (ul. Długa) w Bolszewie”.

Jest to jedna z czterech inwestycji na terenie gminy, które zrealizowane zostaną w bieżącym roku w celu poprawy bezpieczeństwa. Pozostał znajdują się w Bolszewie na ulicy Szkolnej oraz Leśnej oraz w Gościcinie na ulicy Słonecznej.

Jeszcze w bieżącym roku planowane jest przedłużenie chodnika przy ulicy Długiej aż do przystanku MZK ( Bolszewo Mickiewicz).