Gmina wejherowo

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w naszej gminie w dobie koronawirusa

 

Zakończenie roku szkolnego 2019 / 2020 w naszej gminie w dobie koronawirusa

Dziś koniec roku szkolnego, zwykle najbardziej wyczekiwany dzień przez uczniów…
Rozdanie świadectw, zakończenie roku i pożegnanie szkoły na dwa miesiące wakacyjne wyglądało inaczej niż zwykle. Trochę skromniej, ciszej i bez udziału rodziców. Zajęcia stacjonarne szkolne, zawieszone były od 12 marca, poprzez rozprzestrzeniającą się pandemię, uczniowie nie wrócili już do szkół.
Dziś czyli 26 czerwca uczniowie klas ósmych pojawili się tam tylko na chwilę aby odebrać swoje świadectwa, tak ważne dla ich przyszłości. Każda szkoła decydowała jak będzie wyglądało zakończenie roku w danej placówce i czy takie rozdanie świadectw nastąpi. Także rozdanie świadectw dla niższych klas było decyzją dyrektorów poszczególnych szkół. Placówki, które zdecydowały się na ten krok, były gotowe zachować reżim sanitarny.
Szkoły w Orlu i Bolszewie dzieliły place, ganki, boiska i korytarze na sektory, w których to w odstępach czasowych, uczniowie odbierali swoje świadectwa, oczywiście w maseczkach i po uprzedniej dezynfekcji rąk. W szkole w Gościcinie rozdanie świadectw odbyło się na szkolnym patio, czyli także inaczej niż zwykle. Góra przyjmowała uczniów na sali gimnastycznej, w odstępach półgodzinnych, mierzono dzieciom temperaturę. Świadectwa klas młodszych do drugiej klasy włącznie, zostały odebrane przez rodziców. Nowy Dwór Wejherowski powitał uczniów po długiej przerwie na boisku, dzieci w wieku szkolnym otrzymały świadectwa dziś a zerówki wczoraj 25 czerwca. W Gowinie ósme klasy zebrały się na sali gimnastycznej, zachowując odległości i wytyczne sanitarne zostały pożegnane przez całe grono pedagogiczne, które zasiadło na widowni z dala od uczniów. Klasy młodsze otrzymały swoje świadectwa od wychowawców.
Życzymy naszej młodzieży bezpiecznych i zdrowych wakacji !