Gmina wejherowo

Aktualności

X Dni Gminy Wejherowo

W dniach od 8 do 11 lipca odbywały się coroczne obchody Dni Gminy Wejherowo. W tym roku były to obchody szczególne, gdyż obchodzony były po raz dziesiąty. Jak zwykle organizatorzy czyli Biblioteka i Centrum Kultury przy współpracy z Urzędem Gminy przygotowali wiele atrakcji dla mieszkańców.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem doznań muzycznych. Na scenie w ArtParku w Bolszewie przed tłumnie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się młodzi artyści w ramach otwartej sceny, których występ spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Następnie publikę rozgrzał zespół G.A.S.P., który zaprezentował szereg szlagierów muzyki popularnej. Jednak główną gwiazdą wieczoru była Cleo.

Wokalistka wraz ze swym zespołem zaprezentowała wyjątkowe show, które na długo zapadnie w pamięci wszystkich przybyłych. Nie zabrakło takich przebojów jak “Za krokiem krok”, “My Słowianie”, “Dom” czy “Zabiorę nas”. Po zakończonym koncercie Cleo wyszła do fanów, aby cierpliwie rozdawać autografy i pozować do zdjęć.

W sobotę po raz pierwszy odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży z Centrum Kultury Gminy Wejherowo na boisku sportowym w Gościcinie. Młodzi zawodnicy rywalizowali w siedmiu kategoriach. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy nagrodzeni zostali pucharami. Oprócz emocji sportowych można było skorzystać z bezpłatnych dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy i licznych straganów. Dużą popularnością cieszyła się wata cukrowa, którą osobiście przygotowywał dla dzieci wójt Przemysław Kiedrowski.

Na niedzielę przewidziano główne obchody jubileuszu dziesięciolecia istnienia Domu Kultury w Gościcinie, który funkcjonuje w Dworku Drzewiarza. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele lokalnych samorządów: wicestarosta Jacek Thiel, wójt Przemysław Kiedrowski,  wiceprzewodniczący Rady Gminy- Edmund Bianga, radni Rady Gminy Wejherowo: Grażyna Baran, Stanisław Bieszk, Marek Klas, Wojciech Kuziel, Marek Miotk, Roman Stanisławczyk, Piotr Syrocki oraz Małgorzata Niemirska- Thiel– sekretarz Gminy . Gościliśmy także delegację reprezentującą partnerską gminę Inowrocław: wójta Tadeusza Kasprzaka, zastępcę wójta Magdalenę Dąbrowską, Wiesławę Wanta-Eich – dyrektora Wydziału Komunikacji i Spraw Społecznych oraz Macieja Eich – podinspektora ds. administrowania stron internetowych. Jubileusz był także okazją do podziękowania wieloletnim współpracownikom instytucji, jak i pracownikom, którzy od wielu lat tworzą zgrany zespół Centrum Kultury.

W trakcie uroczystości odbyło się również wręczenie wyróżnienia Przyjaciel Seniora dla Stowarzyszenia „Iskierka miłości” z Gościcina w konkursie Marszałka Województwa Pomorskiego ” Pomorskie dla Seniorów”. Wyróżnienie z rąk Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej- Barbary Bałki odebrała prezes Stowarzyszenia Ewa Miotk. 

Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla uczestników, od dmuchanych placów zabaw dla najmłodszych, poprzez pokazy kulinarne, aż występ chóru Gaudeamus. Ostatnim punktem programu była potańcówka w stylu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, która zgromadziła liczne grono amatorów tańca.  Nawet chwilowe załamanie pogody nie zniechęciło przybyłych do dalszej zabawy na parkiecie.

Więcej zdjęć dostępnych w galerii: https://ugwejherowo.pl/galeria/x-dni-gminy-wejherowo/