Gmina wejherowo

Aktualności

Wypełnij ankietę i wygraj atrakcyjne nagrody- Bursztynowy Pasaż

Stowarzyszenie „Bursztynowy Pasaż” powstało w 2006 r. i posiada 16 – letnie doświadczenie we wdrażaniu Podejścia Leader w perspektywach finansowych Unii Europejskiej w latach 2007 – 2013 oraz 2014 – 2020 (wraz z okresem przedłużającym ostatnią perspektywę finansową).

Obecnie trwają prace nad stworzeniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021 – 2027 (LSR). W zaczynającej się trzeciej perspektywie finansowej ulegnie zmianie obszar działania LGD. Oprócz już należących do stowarzyszenia gmin Gniewino i Wejherowo, dołączają do nas gminy: Choczewo, Wicko, Cewice, Nowa Wieś Lęborska oraz miasto Łeba. Obszar działania stowarzyszenia powiększy się zatem do 1243 km2 i będzie liczył ponad 71 tysięcy mieszkańców. Siedziba Stowarzyszenia Bursztynowy Pasaż pozostanie jednak ta sama, czyli w Gniewinie przy ul. Szkolnej 3 (w budynku Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewinie, I piętro, wejście od strony szkoły).

Przy powstawaniu Lokalnej Strategii Rozwoju niezwykle ważne jest zaangażowanie mieszkańców w jej pisanie. Mieszkańcy obszaru objętego strategią poprzez aktywny udział w spotkaniach konsultacyjnych oraz poprzez przesyłanie wypełnionych ankiet, w bezpośredni sposób przyczyniają się do zidentyfikowania problemowych obszarów swoich gmin oraz sprecyzowania konkretnych celów rozwoju swoich małych ojczyzn.

Aby zachęcić mieszkańców do aktywnego udziału w tworzeniu LSR Stowarzyszenie Bursztynowy Pasaż ogłasza Konkurs „Lokalna Strategia Rozwoju Szansą dla nas”, który będzie trwał do końca lipca 2022 r. Do wygrania są karty podarunkowe do Media Expert o wartości 2 000 zł, 1,5 000 zł i 1 000 zł. Aby wziąć udział konkursie należy przesłać uzupełnioną ankietę z wypełnioną metryczką, odpowiedzieć na pytanie konkursowe oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. (Ankieta i regulamin konkursu „Lokalna Strategia Rozwoju szansą dla nas” znajduje się na www.bursztynowypasaz.pl).