Gmina wejherowo

Aktualności

WIELKI SUKCES UCZNIA Z BOLSZEWA

Wielki sukces Mateusza Dziadowicza z Bolszewa

W dniach 6 – 8 marca 2020 r. w na Wydziale Historii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się eliminacje centralne I Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Juniorów. Wydarzenie to poprzedziły eliminacje szkolne, a następnie eliminacje okręgowe, które dla uczniów województwa pomorskiego odbyły się na Wydziale Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Przez wszystkie etapy przeszedł do finału Mateusz Dziadowicz, uczeń klasy VII f, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie, dla którego historia jest wielką pasją.
Organizatorem I Olimpiady Historycznej Juniorów jest Polskie Towarzystwo Historyczne, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ogólnopolski Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych został ujęty w wykazie olimpiad przedmiotowych uprawniających do zwolnienia laureatów z danego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty. W finale olimpiady uczestniczyło 46 uczniów z całej Polski, zakwalifikowanych do etapu centralnego.
Mateusz Dziadowicz zdobył 94 punkty na 100 możliwych
i zajął I miejsce oraz uzyskał tytuł laureata Olimpiady. O osiągnięciach Mateusza można pisać długo, bo to nie jedyny jego sukces. Opiekunem Mateusza jest nauczycielka historii, pani Katarzyna Błędzka.
Życzymy wielu sukcesów Mateuszowi, gratulujemy wiedzy i zdolności jej przekazywania a pani Katarzynie Błędzkiej życzymy wielu uzdolnionych pasjonatów historii.