Gmina wejherowo

Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra w Gminie Wejherowo

Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra 30 stycznia 2022 roku pod hasłem: „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. Z tej okazji Sztab w Bolszewie we współpracy z Biblioteką i Centrum Kultury Gminy Wejherowo szykuje cały szereg działań.

Już po raz czwarty w Gminie Wejherowo zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Chociaż do imprezy finałowej zostało jeszcze parę miesięcy, członkowie Sztabu w Bolszewie już rozpoczęli przygotowania.

– Pierwsze spotkania z dyrekcją Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo oraz Wójtem i Sekretarz Gminy Wejherowo za nami. Ustaliliśmy zakres działań na dzień Finału WOŚP na terenie gminy i musimy przyznać, że jesteśmy bardzo podekscytowani! – mówią członkowie Sztabu.

30. Finał to szczególna okazja, która zasługuje na wyjątkową oprawę. We współpracy z BCKGW, Wójtem, OSP Bolszewo oraz lokalnymi organizacjami (również charytatywnymi), Sztab w Bolszewie planuje organizację biegu, bazarki, przejazd zabytkowych samochodów – w tym autobusów, którymi będzie można się przejechać! – a także powrót do stacjonarnego Finału ze sceną, koncertami i oczywiście zabawami w licytacje, które zawsze cieszą się ogromną popularnością.

– Wszystko uzależnione jest od tego, jakie zastaną nas obostrzenia i sytuacja epidemiczna na dzień Finału. Mamy wielkie plany, które chcielibyśmy zrealizować w 100%, ale czas pokaże, na ile będzie to możliwe – zaznacza Sztab.

Wszystkich chętnych do pomocy w organizacji 30. Finału WOŚP, namawiamy do kontaktu ze Sztabem bądź BCK Gminy Wejherowo. Przydadzą się wolontariusze do obsługi Finału, artyści, rękodzielnicy, a także gadżety na bazarki i licytacje czy smakołyki na stoiska!