Gmina wejherowo

Aktualności

Uwaga – Zmiany w Karcie Dużej Rodziny

Od 1 stycznia 2019 r. o przyznanie Karty Dużej Rodziny będą mogli ubiegać się rodzice i małżonkowie rodziców, którzy mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku.

Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania.

Druki wniosku dostępne są w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie. Można je pobrać także ze strony: www.gops-wejherowo.pl

Wniosek można również złożyć elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl).

Karta Dużej Rodziny to system zniżek, który umożliwia korzystanie z szerokiej gamy upustów udzielanych przez przedsiębiorstwa publiczne, ale i prywatnych usługodawców. Wachlarz usług jest równie imponujący: obejmuje zarówno obiekty kulturalne, wypoczynkowe, turystyczne, jak i sklepy odzieżowe czy spożywcze.

Posiadacze kart korzystają m.in. z rabatów na przejazdy komunikacją publiczną i kolejową, bilety wstępu do kin, muzeów, teatrów, parków narodowych oraz paliwo. Więcej informacji dotyczących partnerów KDR oraz opis zniżek znajduje się na stronie:  https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr