Gmina wejherowo

Aktualności

Uroczyste otwarcie nowej filii w Bieszkowicach

Zakończył się remont i modernizacja budynku w Bieszkowicach. Gmina Wejherowo wzbogaciła się o kolejny piękny obiekt. Wczoraj oficjalnie i uroczyście oddano do użytku nowe centrum kulturalno-rekreacyjne w Bieszkowicach. Na terenie dawnego ośrodka “Wodnik” powstała filia nr 3 Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. Miejsce długo oczekiwane przede wszystkim przez mieszkańców Bieszkowic. Nowa filia ma służyć celom kulturalnym, edukacyjnym, artystycznym, a także rekreacyjnym z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców. Będzie ważnym ośrodkiem na kulturalnej mapie naszego regionu.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli wójt Henryk Skwarło z zastępcą Maciejem Milewskim, przedstawiciele Instytutu Książki, przedstawiciele wykonawcy robót budowlanych, radni i sołtysi, dyrektorzy i pracownicy okolicznych bibliotek, delegacja z partnerskiej gminy Inowrocław, dyrektorzy szkół, pracownicy urzędu, przedstawiciele środowisk artystycznych oraz KGW Bolszewo i KGW “Łężyckie Białki”. Po uroczystym przecięciu wstęgi budynek poświęcił ks. proboszcz Jan Czarnecki, następnie zaproszeni goście zwiedzili nowy obiekt. Słowa podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w pomyślną realizację tej inwestycji skierowali wójt Henryk Skwarło i dyrektor BiCK Natasza Sobczak.

Całkowity koszt  inwestycji to 1,4 mln zł, z czego 825 tys. zł to dofinansowanie pozyskane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nowa filia ma służyć nie tylko rozwojowi czytelnictwa, ale też innym wydarzeniom organizowanym przez gminę, w tym możliwości przeprowadzania spotkań, zebrań, warsztatów, plenerów. Powierzchnia użytkowa obiektu to ok. 500 m2. Dodatkowo, dzięki modernizacji dwóch pawilonów, o powierzchni ok. 90 m każdy, powstało bogate zaplecze z bazą noclegową. Są dalsze plany zagospodarowania terenu wokół całego kompleksu. Niezwykły charakter temu miejscu nadaje połączenie ceglanych elementów dawnego budynku z rzeźbionymi w drewnie elementami wystroju wnętrz. Wszystko sprawia, że  jest to miejsce z duszą, o czym mogli przekonać się mieszkańcy zaproszeni na otwarcie obiektu. O miłą atmosferę podczas zwiedzania zadbali pracownicy z BiCK, a poczęstunek dla wszystkich zapewniły Panie z KGW “Łężyckie Białki”.