Gmina wejherowo

Aktualności

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie VII EDYCJA EKOLICZNIKA JUŻ ZA NIMI…

W dniu 15 października odbyła się w Sali Konferencyjnej Nadleśnictwa Wejherowo VII już edycja konkursu matematyczno – ekologicznego „Ekolicznik”. Niestety panująca epidemia odcisnęła piętno na frekwencji: po raz pierwszy zgłosiły się tylko trzy drużyny. Zainteresowanie było większe,ale izolacja i kwarantanna nie pozwoliły na uczestnictwo większej liczby uczestników. W tym roku w konkursie wystartowały dwie drużyny z Gościcina i jedna drużyna z Bolszewa.Tradycyjnie uczniowie zmagali się z dwiema częściami konkursu: teoretyczną, polegającą na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań zamkniętych, oraz praktyczną,
odbywającą się, z uwagi na deszcz, w Sali Konferencyjnej. W części praktycznej trzeba było rozpoznać gatunki drzew na podstawie liści oraz szyszek, a także wykazać się zdolnością szybkiego rozwiązywania zawiłych zagadek matematycznych. Dzięki hojności głównego sponsora, Nadleśniczego Nadleśnictwa Wejherowo p. Jacka Szulca, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Uczestnicy, którzy zajęli I miejsce, otrzymali bony podarunkowe do sieci Decathlon o wartości 300 zł, II miejsce – 200 zł i III miejsce – 100 zł. Dodatkowo, drużyny zostały nagrodzone upominkami rzeczowymi ufundowanymi przez Wójta Gminy Wejherowo, gry planszowe oraz książki o tematyce przyrodniczej. Pani Izabela Pleskot do każdej nagrody dołożyła jeszcze gadżety promujące Nadleśnictwo Wejherowo.

Bardzo cieszymy się, że inicjatywy podejmowane przez naszą szkołę i Zarząd Powiatowy Ligi Ochrony Przyrody cieszą się tak dużym uznaniem zarówno ze strony zapraszanych uczestników, jak i fundatorów nagród. Chcielibyśmy serdecznie podziękować pracownikom Nadleśnictwa Wejherowo za bardzo miłe przyjęcie w progach swojej firmy, a także za ufundowanie nagród i przygotowanie poczęstunku dla uczestników. Słowa podziękowań kierujemy na ręce p. Izabeli Pleskot, której osobiste zaangażowanie zasługuje na szczególne wyróżnienie. Mamy jednak nadzieję, że sytuacja epidemiczna ulegnie wkrótce poprawie i będziemy mogli spotykać się w szerszym gronie.

Dawid Kaczmarek
organizator konkursu