Gmina wejherowo

Aktualności

Świętujmy razem 85-lecie Gminy

W tym roku Gmina Wejherowo świętuje 85 lat swojego istnienia. Z tej okazji organizowane są liczne wydarzenia związane z obchodami jubileuszowymi. Jednym z nich był niedawno rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Gmina Wejherowo w fotografii – Dawniej i Dziś”. Przed nami Turniej Wiedzy o Gminie, który zaplanowano na 8 listopada br. o godz. 17.00 w Bibliotece w Bolszewie. Turniej organizuje Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. Z okazji 85 rocznicy powstania Gminy Wejherowo przeprowadzony zostanie także Gminny Konkurs Historyczny “Dzieje Gminy Wejherowo w latach 1934-2019. 85 rocznica powstania Gminy Wejherowo”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Orlu. Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych z klas VIII, szczególnie zainteresowanych historią własnego regionu. Odbywać się będzie w dwóch etapach w następujących terminach:

1) 10 października  2019 r. – I etap – szkolny, organizowany przez nauczycieli historii w danej placówce oświatowej  szkół z terenu gminy Wejherowo,

2) 30 października 2019 r. – II etap – gminny, organizowany przez  Szkołę Podstawową w Orlu.

Fundatorem nagród jest Gmina Wejherowo. Zapraszamy do udziału w tym konkursie.

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów 85-lecia będzie Uroczysta Sesja Rady Gminy Wejherowo, która odbędzie się 8 listopada br. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie, ul. Szkolna 13.

Pod znakiem 85-lecia Gminy upłyną także tegoroczne obchody Święta Niepodległości: 10 listopada odbędzie się uroczysty biało-czerwony marsz, a 11 listopada zostanie odprawiona msza św.