Gmina wejherowo

Aktualności

Sklep sklep społeczny “Za stołem” już działa!

W dniu dzisiejszym, 3. czerwca, otwarty został sklep społeczny “Za stołem”- pierwsze w Polsce tego typu miejsce utworzone w gminie wiejskiej. Jest to wspólna inicjatywa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie i Banku Żywności w Trójmieście.

W uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej- Karolina Dębkowska, wójt gminy Wejherowo- Przemysław Kiedrowski, prezes Banku Żywności w Trójmieście- Michał Chabel.

Sklep „Za stołem” jest  zlokalizowany w Bolszewie przy ul. Szkolnej 52 ( siedziba Powiatowo-Gminnej Spółdzielni Socjalnej “Kaszubia”). Klienci będą mogli wybrać między artykułami spożywczymi takimi jak: pieczywo, nabiał, wędliny, produkty suche, dania gotowe, mrożonki ale także słodycze. Podczas wizyty jedna osoba może odebrać maksymalnie 2,5 kg żywności. W sklepie obowiązywać będzie także system punktowy – każda kategoria produktów „kosztuje” ustaloną ilość punktów.

Osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej będą mogły bezpłatnie odebrać artykuły spożywcze. Produkty te będą z krótkim terminem przydatności, pozyskane z marketów i innych sklepów spożywczych. Dzięki temu zostaną uratowane one przed zmarnowaniem. Jednak nie każdy będzie mógł zrobić tam zakupy. Sklep socjalny skierowany jest do osób w trudnych sytuacjach życiowych. Zakupy będą mogli robić mieszkańcy gminy Wejherowo, którzy uzyskają  z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie skierowanie. Ten dokument upoważni ich do wejścia na teren sklepu. W ostatniej godzinie otwarcia po odbiór żywności mogą zgłaszać się osoby nieposiadające skierowań. Muszą one podpisać deklarację, że są osobami potrzebującymi, a następnie mogą trzykrotnie odebrać żywność – po tym czasie odbiory będą możliwe po kontakcie z GOPS Wejherowo.

Sklep będzie czynny w każdy piątek od godziny 13:30 do godziny 16:30. Osoby chętne do skorzystania z usług sklepu zapraszamy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, ul. Osiedle Przyjaźni 6, w celu wstępnej weryfikacji i wydania skierowania.