Gmina wejherowo

Aktualności

RUSZYŁA AKCJA EDUKACYJNA „NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ”

Ruszyła akcja informacyjno – edukacyjna pn. „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Działania te są głównie skierowane do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego ale także i do kierujących pojazdami. Działania będą realizowane do końca września 2019 roku. Celem akcji jest przede wszystkim przypominanie oraz uświadamianie, szczególnie pieszych na zagrożenia związane między innymi z:

– nieostrożnym wejściem na przejście dla pieszych,

– korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię

– głośnym słuchaniem muzyki przy użyciu słuchawek na uszach podczas przechodzenia przez jezdnię a także podczas chodzenia drogą czy też chodnikiem

– przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym,

– chodzeniem nieprawidłową stroną drogi.

Używanie wielu tzw. „rozpraszaczy” nie jest zakazane prawem, dlatego też policjanci, kolejny już rok, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ!” będą informować, edukować uczestników ruchu drogowego oraz apelować o rozwagę i zachowanie ostrożności.

Przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy-kierowca, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które z pewnością mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.