Gmina wejherowo

Aktualności

Rusza pierwsza edycja turniejów piłkarskich dla dzieci

Rusza pierwsza edycja turniejów piłkarskich dla dzieci z cyklu Cassubian Cup. Turniej piłkarski dla najmłodszych proponuje Akademia Piłki Nożnej Cassubian. Od początku lutego na Hali Widowiskowo-Sportowej w Bolszewie mierzyć się będą roczniki 2009-2014.
Na co dzień Akademia trenuje w Bolszewie i Gowinie. W tym roku po raz pierwszy zajęła się organizacją turnieju. Zespoły rywalizować będą w formule “każdy z każdym”.
“To także dobra okazja dla trenerów, by sprawdzić w praktyce postępy prac swoich podopiecznych” – zaznacza Krystian Andryskowski z Akademii Cassubian.

Roczniki 2009-2012 zagrają w pięcioosobowych zespołach, ich wyniki będą podlegały klasyfikacji. Młodsze roczniki nie walczą o punkty, a w ich składach będzie o jednego zawodnika mniej. Można zapisywać swoje zespoły do rozgrywek pod adresem mailowym biuro@apcassubian.pl. Organizatorzy zapraszają również wszystkich do kibicowania najmłodszym adeptom futbolu na Hali Widowiskowo-Sportowej w Bolszewie, gdzie będą odbywać się turnieje.

Akademia Piłki Nożnej Cassubian istnieje od dwóch i pół roku. Swoją nazwą podkreśla kaszubskie dziedzictwo, które jest również wpajane podopiecznym.