Gmina wejherowo

Aktualności

Rozbudowa szkoły podstawowej w Gowinie zakończona

Ze względu na bardzo dynamiczny rozwój miejscowości Gowino i stały przyrost liczby uczniów, dotychczasowy budynek był już na skraju przepełnienia. Mimo, iż szkoła stosunkowo niedawno była rozbudowana (  I etap rozbudowy zakończono w 2018 roku), konieczne było dalsze powiększenie placówki. Dzięki realizacji inwestycji od września dzieci z Gowina rozpoczną naukę w znacznie lepszych warunkach.

W nowopowstałym skrzydle budynku o łącznej powierzchni ponad 684 metrów kwadratowych znalazło się 8 przestronnych sal lekcyjnych na 26 uczniów każda,  z pełnym wyposażeniem.  W ramach robót przebudowano także dwie sale lekcyjne i magazynek w istniejącej części budynku. Dzięki temu powstały sale oraz węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb najmłodszych, w których będą prowadzone zajęcia dla grup przedszkolnych. Inwestycja obejmowała także zagospodarowanie otoczenia budynku i stworzenie 24 nowych miejsc parkingowych.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 3,117 miliona złotych z czego 1,727 miliona złotych pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych  przy współudziale środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19..