Gmina wejherowo

Aktualności

Jest rekord – WOŚP drugi raz zagrała w Bolszewie

Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolszewie – jest rekord!

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał w Gminie Wejherowo po raz drugi i już bije rekord: 53 952,73 zł! Na sukces zbiórki złożyli się mieszkańcy Gminy Wejherowo i okolic.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała w Bolszewie i pobiła swój wynik z ubiegłego roku. Na tak fantastyczny rezultat pracowali członkowie Sztabu #5579 w Bolszewie, którzy zorganizowali Mini Finał w Szkole Podstawowej w Kębłowie (Gmina Luzino) oraz Wielki Finał w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bolszewie. Wolontariusze kwestowali także w dniu 28. Finału na terenie gminy .

Podczas imprezy finałowej na hali w Bolszewie czekało na przybyłych mnóstwo atrakcji. Jedną z najbardziej popularnych była oczywiście dmuchana zjeżdżalnia licznie oblegana przez najmłodszych, ale wielką sympatię wzbudziła także kawiarenka prowadzona przez wolontariuszy oraz KGW Łężyckie Białki, gdzie za drobną kwotę wrzuconą do puszki można było poczęstować się pysznym ciastem oraz kawą lub herbatą. Swój wkład w różnorodność dań miało także KGW Bolszewo, z którego panie przygotowały i serwowały pyszną grochówkę. Dla łasuchów czekało jeszcze jedno rewelacyjne danie: gulasz prosto od szefa kuchni Hotelu Mistral Sport w Gniewinie!

– “Wkład mieszkańców i przedsiębiorców z Bolszewa i okolic – bliższych i dalszych – jest naprawdę niesamowity i jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc wszystkim tym, którzy zupełnie bezinteresownie zgodzili się przyjść i wystawić u nas swoje stoiska lub przekazać nam przedmioty do licytowania albo po prostu: zjedzenia!” – mówi Małgorzata Kryszewska, szefowa Sztabu w Bolszewie.

Wśród przedmiotów na licytacjach znalazły się m.in. obraz przekazany przez Stowarzyszenie Nasze Bolszewo, rzeźba wykonana piłą od BCK, autentyczny kompas pokładowy z OSP Bolszewo, a także… wycieczka klasycznym motocyklem z sołtysem Gościcina oraz wycieczka maluchem z Wójtem Gminy Wejherowo! Nie zabrakło także zawziętej rywalizacji o specjalny tort WOŚP w kształcie serca – chyba tradycyjnie już licytowany kilkukrotnie, by zebrać jak najwięcej pieniędzy!

Oczywiście WOŚP zagrał także na scenie, którą specjalnie dla Sztabu w Bolszewie rozłożyło OSP Kniewo wraz z OSP Bolszewo. Gwiazdą dnia był zespół Farba, który dał elektryzujący, godzinny koncert. Na scenie pojawiły się także grupy młodzieżowe i dziecięce z kół tanecznych przy Bibliotece i Centrum Kultury Gminy Wejherowo, Igor Konieczny oraz Orkiestrą Dęta Gminy Wejherowo. Imprezę zakończył o 20:00 występ grupy Seraphicus Ignis z Wejherowa. Było to oczywiście tradycyjne Światełko do Nieba.