Gmina wejherowo

Aktualności

Rajd Gwiaździsty na zakończenie VII Dni Piaśnickich

Za nami siódma edycja Gwiaździstego Rajdu Piaśnickiego im. mjr E. Łakomego, który w poniedziałek 8 kwietnia zakończył obchody VII Dni Piaśnickich organizowanych przez Gminę Wejherowo. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Orlu była organizatorem tej imprezy, w której uczestniczyło 5 drużyn ze szkół podstawowych z terenu gminy. Młodzi ludzie wykonywali w czasie wędrówki różne zadania, które związane były z historią Polski, Piaśnicy, geografią i przyrodą naszego regionu. Drużyny miały zadanie wykonać plakat nawiązujący do 85-lecia powstania gminy. Grupy wyruszyły z różnych miejsc  i miały do pokonania trasę o długości ok. 4-7 km. Większość zadań tj. konkurs recytatorski, konkurencje sportowe i sprzątanie grobów pomordowanych w Piaśnicy drużyny wykonywały po dotarciu do Sanktuarium Piaśnickiego.
Komisja podsumowała zdobyte punkty przez każdą grupę i zwycięzcami tegorocznej edycji zostały: 1 miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej z Gościcina, 2 miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej z Bolszewa, 3 miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej z Gowina.
Zwycięskie grupy otrzymały puchary ufundowane przez organizatorów oraz słodycze. Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło i kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Krzysztof Sapieha podziękowali opiekunom, organizatorom oraz szczególne podziękowania skierowali do Rodziców, którzy pełnili funkcję pilotów dla poszczególnych zespołów. Na zakończenie rajdu młodzież wraz z wójtem złożyli wiązanki kwiatów przy grobie dzieci.