Gmina wejherowo

Aktualności

Przystanie kajakowe otwarte!

Mimo porannych opadów, impreza z okazji otwarcia przystani kajakowych zakończyła się wielkim sukcesem.

W dniu 21. czerwca odbyło się uroczyste otwarcie przystani kajakowych. Budowa przystani kajakowych i infrastruktury turystycznej w została zrealizowana ramach projektu pn. “Pomorskie Szlaki Kajakowe – Meandry Północy, Rzeka Reda – Gmina Wejherowo”. Do użytku mieszkańców zostały oddane trzy przystanie kajakowe- przystań nad jeziorem Orle, przystań kajakowa i flisaka w Bolszewie. Projekt dofinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Całość inwestycji wynosi 682 280.00  a dofinansowanie 579.938,00 zł.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wójt Przemysław Kiedrowski, sołtys Góry- Genowefa Dampc oraz Janusz Frąckowiak– znany popularyzator żeglarstwa i edukacji wodnej z Rewy. Impreza była okazją także do zainaugurowania sezonu turystycznego w gminie Wejherowo.

– Bardzo się cieszę, że ofertą turystyczna naszej gminy systematycznie się powiększa i powstają kolejne obiekty. Jestem przekonany, że przystań na jeziorze Orle jak i przystanie na kanale Redy, które dziś oddaliśmy do użytku będą cieszyły się dużą popularnością. Dotychczas jezioro Orle było wykorzystywane niemal wyłącznie przez wędkarzy i był to akwen trochę zapomniany i niedoceniany.- zaznaczył wójt.

Do dyspozycji wszystkich przybyłych zostały oddane kajaki i rowerki wodne. Mimo wiejącego dość silnego wiatru, chętnych nie brakowało i na tafli jeziora Orle zaroiło się od kolorowych łódek. Śmiałkowie mogli także skorzystać z przejażdżki oferowanej łodzią motorową przez ratowników z Ratownictwa Wodnego Szemud.

Poza tym każdy mógł skosztować bigosu, kiełbaski z grilla, a także słodkich smakołyków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bolszewa. Można było wziąć udział także w warsztatach kreatywnych przygotowanych przez Bibliotekę i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.  Powiatowa Komenda Policji przeprowadziła krótki wykład na temat bezpieczeństwa na wodzie, a także jak zachować bezpieczeństwo w okresie wakacyjnym. Na imprezie z okazji otwarcia przystani przybyli uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Wejherowo, zaproszeni goście i mieszkańcy gminy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, w szczególności: Wypożyczalni kajaków MJGessler, Wypożyczalni Kajaków Wiosło, Bibliotece i Centrum Kultury Gminy Wejherowo, OSP Orle, OSP Gościcino, OSP Kniewo, PSK Gdynia, kapeli kaszubskiej Zbierańce, Ratownictwu Wodnemu z Szemuda, Powiatowej Komendzie Policji w Wejherowie, Wytwórni Wędlin Sobolski, Kołu Gospodyń Wiejskich z Bolszewa.

Zdjęcia z otwarcia dostępne w galerii a także na stronie: https://bit.ly/3xK8Yr5

Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 8 Konwersja, Działanie 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego