Gmina wejherowo

Aktualności

PROJEKTY KULTURALNE 2021 – opisy syntetyczne

Zapraszamy wszystkich do dzielenia się z nami pomysłami na dodatkowe działania zarówno Centrum Kultury jak i Biblioteki.
Zapraszamy również chętnych wolontariuszy, którzy chcieliby uczestniczyć i pomagać przy realizacji niżej wymienionych projektach kulturalnych.
Swoje zgłoszenia i propozycje prosimy kierować na adres:  centrumkultury@bckgw.pl

Pragniemy poinformować iż nasz projekt “Kaszubskie podróże po kulturze i nie tylko” w programie Kultura dostępna ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego został rozpatrzony pozytywnie i uzyskał dofinansowanie w kwocie 23 000 zł!

Zadanie to cykl wyjazdów dla 110 osób łącznie dzieci z obszarów wiejskich do 12 lat i opiekunów z terenów pozbawionych bezpośredniego dostępu do dóbr kultury, po 7 wartościowych edukacyjnie miejscach historycznych i kulturalnych Kaszub. Uwzględniając przede wszystkim dzieci wykluczone przez różne aspekty życia np. bieda, uzależnienia rodziców, zaniedbywanie oraz wykluczenie przez rówieśników. Wybraliśmy miejsca o wysokiej wartości edukacyjnej i artystycznej, promującą nie tylko kulturę kaszubską ale również ogólnopolską czy światową. Celem zadania jest zapoznanie się z historią , ważnymi miejscami w kulturze polskiej, integrującymi społecznie, to także okazja, aby poczuć i dotknąć kulturę rozwijając swoją kreatywność. Do zadania włączymy seniorów jako wolontariuszy ze Stowarzyszenia, którzy pomogą przy opiece nad dziećmi a zarazem będą również uczestnikami zadania, gdyż często i ta grupa społeczna ma utrudniony dostęp do kultury. Zadanie będzie szansą dla tych dzieci na wakacje marzeń.

PROJEKTY KULTURALNE 2021 – opisy syntetyczne

Zapraszamy wszystkich do dzielenia się z nami pomysłami na dodatkowe działania zarówno Centrum Kultury jak i Biblioteki.

Zapraszamy również chętnych wolontariuszy, którzy chcieliby uczestniczyć i pomagać przy realizacji niżej wymienionych projektach kulturalnych.

Swoje zgłoszenia i propozycje prosimy kierować na adres:  centrumkultury@bckgw.pl

 

Pragniemy poinformować iż nasz projekt “Kaszubskie podróże po kulturze i nie tylko” w programie Kultura dostępna ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego został rozpatrzony pozytywnie i uzyskał dofinansowanie w kwocie 23 000 zł!  Termin realizacja zadania: 28.06.2021 – 29.07.2021

Zadanie to cykl wyjazdów dla 110 osób łącznie dzieci z obszarów wiejskich do 12 lat i opiekunów z terenów pozbawionych bezpośredniego dostępu do dóbr kultury. Uwzględniając przede wszystkim dzieci wykluczone przez różne aspekty życia np. bieda, uzależnienia rodziców, zaniedbywanie oraz wykluczenie przez  rówieśników. Wybraliśmy miejsca

o wysokiej wartości edukacyjnej i artystycznej, promującą nie tylko kulturę kaszubską ale również ogólnopolską czy światową. Celem zadania jest zapoznanie się z historią , ważnymi miejscami w kulturze polskiej, integrującymi społecznie, to także okazja, aby poczuć i dotknąć kulturę rozwijając swoją kreatywność. Do zadania włączymy seniorów jako wolontariuszy, którzy pomogą przy opiece nad dziećmi a zarazem będą również uczestnikami zadania, gdyż często i ta grupa społeczna ma utrudniony dostęp do kultury. Zadanie będzie szansą dla tych dzieci na wakacje marzeń.

Kaszubskie Podróże po kulturze i nie tylko to wyjazdy w takie miejsca jak:

  1. Centrum Edukacji i Regionu w Szymbarku ma przybliżyć dzieciom kaszubskie oraz Polskie i Światowe najważniejsze historie związane z danymi budynkami, krajami czy ludźmi
  2. Wyjazd do Centrum Hewelianum w Gdańsku będzie owocował w naukę i historię.
  3. Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni gdzie rodzą się pasje i fascynacja nauką.
  4. Dzieci wybiorą się również do wspaniałego podwodnego świata w Akwarium Gdyńskim, gdzie poznają wiele nowych gatunków zwierząt wodnych z całego świata.
  5. Artystyczna przygoda w Teatrze Im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, będzie spotkaniem z żywym aktorem.
  6. W Kaszubskim Parku Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie w jednym miejscu, zobaczymy wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata.
  7. Ostatnie dni podróży spędzimy w Muzeum Zamkowym w Malborku pod hasłem „Tajemnica Zamku Malbork”, podczas zwiedzania uczestnicy zadania rozwiązywać będą zagadki i zadania, oraz odkrywać sekrety krzyżackie.

Celem zadania jest nie tylko zadowolenie naszych młodych podróżników ale pogłębienie ich wiedzy historycznej, kulturalnej, przyrodniczej i edukacyjnej. Kreatywne miejsca po których odbędą się Kaszubskie Podróży po kulturze mają być też pomostem, dzięki któremu

dotrzemy do tej grupy dzieci również w przyszłości podczas innych działań kulturalnych i edukacyjnych.

2_Kaszubskie podróże po Kulturze (1)