Gmina wejherowo

Aktualności

PO RAZ DWUNASTY POBIEGLI PRZEZ LASY PIAŚNICKIE

3 października br. odbyła się po raz dwunasty już, ważna impreza sportowo-patriotyczna. Mowa o Biegu Piaśnickim, który jest wyrazem upamiętnienia ofiar zbrodni w lasach piaśnickich podczas II wojny światowej.
W tym roku zarówno trasa jak i termin biegu zostały zmienione. Start jak i meta usytuowane były przy Sanktuarium Piaśnickim, aby zapobiec gromadzeniu się w grupach i przewożeniu zawodników autobusem na linię startu w Wejherowie. Biegaczki i biegacze mieli do pokonania 10 km. Dzięki współpracy  z Nadleśnictwem Wejherowo cała trasa Biegu Piaśnickiego wyznaczona została w lesie. W Biegu Piaśnickim wzięło udział mniej osób niż zazwyczaj, ale biorąc pod uwagę sytuację w kraju frekwencja dopisała.
Wszystkich zgromadzonych na XII Biegu Piaśnickim przywitał ksiądz prałat Daniel Nowak i Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło. Po odegraniu hymnu państwowego Wójt Gminy wystrzałem z pistoletu startowego rozpoczął
Pierwszy bieg  i  marsz nordic walking pań. Zwycięzcom tego etapu nagrody wręczył przedstawiciel współorganizatora wydarzenia –  Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Wejherowo Pan Piotr Karbownik.
Drugim etapem był bieg i nordic walking panów, tutaj gwizdek rozpoczynający bieg zabrzmiał w wykonaniu Pana Arkadiusza Kraszkiewicza, zastępcy Prezydenta Miasta Wejherowo.
Dobiegającym do mety gratulowali i wręczali medale Wójt Gminy Wejherowo, poseł na sejm Kazimierz Plocke, zastępca Prezydenta Miasta Wejherowo pan Arkadiusz Kraszkiewicz oraz radny Wojciech Kuziel.
Po biegu każdy mógł posilić się grochówką. Na zakończenie imprezy  udekorowano zwycięzców poszczególnych kategorii, oraz wręczeno nagrody i puchary.
Corocznie Bieg Piaśnicki odbywał się w kwietniu. W tym roku wyjątkowo poprzez sytuację epidemiologiczną został przesunięty na październik i połączony z obchodami i nabożeństwem, które miały miejsce w niedzielę 4 października w Sanktuarium Piaśnickim.