Gmina wejherowo

Aktualności

Piaśnicki Rajd Gwiaździsty im. majora Edwarda Łakomego

W piątkowe przedpołudnie uczniowie szkół podstawowych wyruszyli na trasę tradycyjnego Gwiaździstego Rajdu Piaśnickiego im. mjr E. Łakomego. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Orlu była organizatorem tej imprezy, w której uczestniczyło 8 drużyn ze szkół podstawowych z terenu gminy oraz Szkoły Podstawowej nr 8 z Wejherowa. Młodzi ludzie wykonywali w czasie wędrówki różne zadania, które związane były z historią Polski, Piaśnicy, geografią i przyrodą naszego regionu. Drużyny miały do wykonania różnorodne zadania sprawnościowe, manualne. Po dotarciu na metę, drużyny posprzątały groby pomordowanych w Piaśnicy. Tradycją stało się także wspólne złożenie kwiatów przez wójta z uczestnikami na symbolicznym grobie pomordowanych dzieci.

Komisja podsumowała zdobyte punkty przez każdą grupę i oceniła przygotowane wcześniej albumy dotyczące znanych osób, które straciły życie w lasach piaśnickich. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Orla.
Wszystkie grupy otrzymały puchary ufundowane przez organizatorów oraz słodycze, z rąk wójta Przemysława Kiedrowskiego oraz dyrektora SP w Orlu- Krzysztofa Grzeni,. Organizatorzy szczególne podziękowania skierowali do nauczycieli oraz Rodziców, którzy pełnili funkcję pilotów poszczególnych zespołów.

Więcej zdjęć dostępnych w Galerii