Gmina wejherowo

Aktualności

Otwarcie Parku Zwierząt, Wierzeń i Iluzji w Gościcinie

Od ubiegłego piątku można zwiedzać i korzystać z nowopowstałego Parku Zwierząt, Wierzeń i Iluzji, który znajduje się w Gościcinie. Na terenie przyległym do Dworku Drzewiarza znaleźć można wiele ciekawych eksponatów, które zaciekawią nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Na całym terenie umieszczone zostały rzeźby zwierząt, wielkoformatowe prace malarskie oraz plansze z obrazami powodującymi niesamowite złudzenia optyczne. Wszystkie elementy zostały opatrzone odpowiednimi tabliczkami informacyjnymi, dzięki czemu park pełni nie tylko funkcję rekreacyjną, ale także edukacyjną. Nie zabrakło także plansz do plenerowych gier oraz miejsca na ognisko.

Uroczystego otwarcia dokonali wójt Przemysław Kiedrowski, dyrektor BCKGW- Natasza Sobczak, sołtys Gościcina- Marek Miotk oraz liczne grono dzieci . W dniu inauguracji obiekt odwiedziło ponad 200 uczniów okolicznych szkół i przedszkoli. Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo przygotowała dla najmłodszych gości wiele atrakcji m. in. dmuchane zjeżdżalnie, stanowiska do rękodzieła, watę cukrową i popcorn. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz sokolnika.

Park jest ogólnodostępny i wstęp do niego jest bezpłatny- w każdej chwili można wejść do parku korzystając z furtki. Cały teren jest monitorowany, aby  zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym i zapobiec ewentualnym dewastacjom.

Galeria: Otwarcie Parku Iluzji w Gościcinie – Gmina Wejherowo (ugwejherowo.pl)