Gmina wejherowo

Aktualności

Otwarcie kortów w Bolszewie

Tenis jest piątą najpopularniejszą dyscypliną sportową w Polsce i ciągle zyskuje na popularności dzięki sukcesom naszych zawodników na arenach światowych. Dlatego mieszkańcy z niecierpliwością oczekiwali oddania do użytku miejsca, gdzie będą mogli uprawiać ten sport w naszej Gminie. W pierwszą niedzielę wakacji letnich, 25 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie kortów tenisowych w Bolszewie wybudowanych i prowadzonych przez Morskie Towarzystwo Tenisowe. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Były tenisowe konkursy oraz mecz pokazowy.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele władz gminy oraz powiatu, na czele z wójtem Przemysławem Kiedrowskim, wicestarosta Jackiem Thielem, Obecni byli także  wiceprzewodniczący Rady Gminy Edmund Bianga, przewodniczącym Komisji Kultury i Sportu Rady Gminy Przemysław Bujak, przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Maciej Szczygieł ora sekretarz gminy Małgorzata Niemirska- Thiel. Wszyscy zgodnie wyrażali zadowolenie z powstania nowego obiektu, który rozszerzy ofertę aktywnego spędzania wolnego czasu dla mieszkańców naszej Gminy. Morskie Towarzystwo Tenisowe w ramach współpracy z gminą będzie organizowało także bezpłatne zajęcia dla mieszkańców. Cieszy także fakt, że na nowo powstałych kortach już zaplanowanych jest kilka turniejów o zasięgu ogólnopolskim, co niewątpliwie przyczyni się do promocji naszego samorządu.

Powstanie obiektu było możliwe dzięki wydzierżawieniu przez Gminę terenu o powierzchni około 4000 m2. Kompleks położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie ArtParku. Składa się z pięciu kortów o nawierzchni z mączki ceglanej.  Niebawem oddana do użytku zostanie ścianka treningowa oraz tymczasowe szatnie i toalety. Jeszcze w bieżącym roku planowane jest otwarcie hali tenisowej, trybun oraz oświetlenia głównego kortu. W trakcie sezonu prowadzone będą prace upiększające obiekt w tym zadaszenia, ścieżki, tablice etc. Wszystkie prace zostały sfinansowane przez Morskie Towarzystwo Tenisowe bez udziału środków gminnych.