Gmina wejherowo

Aktualności

Olimpiada online rozpoczęła obchody VIII Dni Piaśnickich Gminy Wejherowo 22 kwietnia 2021

Dzień 22 kwietnia 2021 roku rozpoczął się uroczystym złożeniem wiązanek pod tablicą Wójta Łakomego przy SP na ulicy Leśnej, następnie w tym samym dniu w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie odbyła się VIII Olimpiada Wiedzy o Piaśnicy i zbrodniach nazistowskich na Pomorzu. Uczniowie klas VII i VIII z Góry Pomorskiej, Gościcina, Gowina, Orla i Bolszewa wykazali się wiedzą na temat martyrologii mieszkańców Pomorza podczas II wojny światowej. Młodzi ludzie udowodnili, że naprawdę interesują się dziejami naszego regionu i nie są im obce postawy  patriotyczne i obywatelskie. Uczestnicy Olimpiady zaprezentowali znajomość TIK, co w obecnych pandemicznych warunkach okazało się niezwykle przydatne.

Uczniowie rozwiązywali test online, opracowany przez panią Katarzynę Błędzką, a potem odpowiadali na wylosowane zestawy pytań. Odpowiedzi oceniała Komisja Olimpiady Piaśnickiej w składzie: pani Monika Tomkiewicz z IPN, pani Elżbieta Grot z Muzeum Stutthof oraz pani Katarzyna Błędzka. Scenariusz wydarzenia oraz instalację oprogramowania ZOOM przygotowała pani Alicja Hopa. Piękną dekorację Olimpiady przygotowały panie Bożena Reszke i Marzena Hazuka – Beraś.

Uczniowie, którzy najlepiej zaprezentowali swoją wiedzę o Piaśnicy i zbrodniach nazistowskich na Pomorzu, to:

I miejsce – Wiktor Balakowski z Orla

II miejsce – Aleksander Józefczyk z Gowina

III miejsce – Filip Seniuk z Gowina

IV miejsce – Roland Józefczyk z Gowina

V miejsce – Kornelia Garstka z Góry Pomorskiej

VI miejsce – Małgorzata Wójcik z Bolszewa.

Fundatorami nagród i wyróżnień są władze Gminy Wejherowo oraz Instytut Pamięci Narodowej O/Gdańsk, za co bardzo dziękujemy.

Nagrodzonym gratulujemy!

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach  naszej Olimpiady.

Opracowała: K.Błędzka

Dodatkowo w siedzibie szkoły można było podziwiać wystawę prac plastycznych dotyczącą zbrodni w Piaśnicy, zdjęcia poniżej.