Gmina wejherowo

Aktualności

Obchody Dnia Dziecka w Bolszewie, Gościcinie i Bieszkowicach

Piękna pogoda, dobry humor i dużo atrakcji- to sprawdzona recepta na udaną imprezę plenerową. Wszystkie te warunki spełnione zostały w miniony weekend w Bolszewie, Gościcinie i Bieszkowicach. Imprezy organizowane przez Bibliotekę i Centrum Kultury Gminy Wejherowo cieszyły się ogromnym powodzeniem. Na dzieci czekały liczne atrakcje takie jak dmuchańce, zabawy i konkursy. Rodzice mogli skosztować wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Bolszewa i Bieszkowic. Były także atrakcje przygotowane przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gościcinie.

Przy okazji imprezy w Bieszkowicach uroczyście otwarta została strefa rekreacyjno-turystyczna  przy filii biblioteki. Przecięcia wstęgi dokonali Przemysław Kiedrowski- wójt Gminy Wejherowo, Natasza Sobczak- dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo, Stanisław Bieszk- radny Gminy oraz Włodzimierz Czerwionka- wykonawca. Do użytku oddany został amfiteatr, w skład którego wchodzą: scena oraz siedziska, zbudowano schody oraz wyposażono obiekt w małą architekturę tj. kosze na śmieci,

Środki finansowe zostały pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020 w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia “Bursztynowy Pasaż”. Całkowita wartość zadania wynosi 145.000,00 zł, przy czym 79.602,00 zł to kwota pozyskana w ramach dofinansowania, natomiast reszta zostanie sfinansowana ze środków własnych Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.

Więcej zdjęć na profilu Biblioteki i Centrum Kultury