Gmina wejherowo

Aktualności

Za nami I Rodzinny Turniej Siatkówki Plażowej

Art Park w Bolszewie w sobotę 20 lipca opanowała rodzinna siatkówka plażowa. Impreza prowadzona przez olimpijczyka i reprezentanta Polski na wielu siatkarskich boiskach, mistrza Daniela Plińskiego, zaowocowała zainteresowaniem mieszkańców. Organizatorem wydarzenia była Akademia Siatkówki Daniela Plińskiego, która już w tym roku będzie prowadziła nabór dzieci do sekcji piłki siatkowej w naszej gminie. Dyscyplina sportu, która zdobywa w naszym kraju coraz więcej zwolenników zagości w gminnych salach sportowych. Sobotni Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Wejherowo zapoczątkował nową, sportową kartę w historii gminy. Dodać należy, że zwiększyła się liczba sportowych obiektów do dyspozycji amatorów siatkówki – na łące przy moście w Bolszewie przy ul.Polnej – powstało boisko trawiaste do siatkówki amatorskiej dostępne bezpłatnie.

Wyniki I Rodzinnego Turnieju Siatkówki prezentują się następująco:

I miejsce SPIRIT TEAM, II miejsce EKIPA Z BOLSZEWA, III miejsce SUPER STRIKERS, IV miejsce LIBERO, V miejsce SILVER BOLSZEWO, VI miejsce KUREK, VII miejsce DREAM TEAM, VIII miejsce ARKA BOLSZEWO.

Zespoły otrzymały puchary ufundowane przez Wójta Gminy Wejherowa oraz medale Akademii Siatkówki Daniela Plińskiego. Dyplomy oraz nagrody indywidualne wręczał sam mistrz Daniel Pliński oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Wejherowo i sołtys Bolszewa Edmund Bianga. Turniej poprowadził doświadczony zawodowy trener reprezentacji gminy Janusz Daniszewski. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania turnieju i boisk siatkarskich organizatorzy serdecznie dziękują.