Gmina wejherowo

Aktualności

Konkurs recytatorski w przedszkolu

Dnia 10 maja 2022r. w Przedszkolu w Bolszewie został zorganizowany konkurs recytatorski pt.: „ Szumi las… ”. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej – w tym o tematyce związanej z lasem i jego mieszkańcami, rozwijanie zdolności recytatorskich, edukacja przyrodnicza, prezentacja umiejętności dzieci oraz wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.

Na konkurs zgłosiło się 28 uczestników, którzy byli rozpatrywani w dwóch kategoriach – młodsza grupa wiekowa 3-4 latki oraz starsza grupa wiekowa 5-6 latki. W młodszej grupie wiekowej miejsca uplasowały się następująco: I miejsce Konrad Blaszke, II miejsce Faustyna Śpiewak, III miejsce Alan Nowak, zaś w starszej grupie wiekowej główne nagrody zdobyli: I miejsce Dajana Pranszke, II miejsce Marta Brożek i III miejsce Justyna Stanisławczyk. Z kolei wyróżnieni zostali: Julia Blaszke, Tymoteusz Stolz, Julia Fafińska oraz Aleksandra Szczypior.

Komisja z zadowoleniem podkreślała wysoki poziom prezentowanych recytacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe zgodnie       z zajętym miejscem, jak również upominki za sam udział w konkursie. Gratulujemy!