Gmina wejherowo

Aktualności

Komunikat PEWIK Gdynia Sp. z o.o.

Informujemy, że woda produkowana przez PEWIK GDYNIA Sp. z o. o. pochodzi w całości z ujęć podziemnych. Temperatura wody ujmowanej utrzymuje się w granicach 8 – 9 stopni C, czyli znacznie poniżej temperatury umożliwiającej bytowanie i namnażanie się  bakterii Legionella, która zawiera się w przedziale 25-40 st. C.

Ryzyko występowania bakterii Legionella dotyczy instalacji wody ciepłej w miejscach występowania tzw. aerozolu wodnego, takich jak prysznice, jacuzzi oraz systemów klimatyzacji, fontann czy kurtyn wodnych.

Nie występuje zatem ryzyko rozwoju bakterii Legionella w zbiorczym systemie wodociągowym. Zapewniamy, że zimna woda w sieci wodociągowej jest bezpieczna i można ją pić prosto z kranu – tym bardziej, że w ogóle nie jest możliwe zakażenie się Legionellą poprzez picie wody, nawet skażonej.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego https://www.gov.pl/web/gis/dzialania-panstwowej-inspekcji-sanitarnej-w-zwiazku-z-wystapieniem-przypadkow-legionelozy

 PEWIK GDYNIA Sp. z o.o.