Gmina wejherowo

Aktualności

KGW Bolszewo ma 10 lat!

W piątek, 19. listopada, Koło Gospodyń Wiejskich Bolszewo obchodziło jubileusz 10-lecia istnienia. Jest to najdłużej nieprzerwanie działające koło w Gminie Wejherowo. Z tej okazji w kościele w Bolszewie została odprawiona msza święta.

Następnie obchody przeniosły się do sali Ambasador w Bolszewie. Wśród gości uczestniczących w uroczystości byli starosta Powiatu wejherowskiego- Gabriela Lisius, wicestarosta Jacek Thiel, wójt Gminy Wejherowo  Przemysław Kiedrowski, ojciec Łukasz Porąbka– proboszcz miejscowej parafii,  przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, lokalnych stowarzyszeń  i ochotniczej straży pożarnej.

Na wstępie prezes Koła- Pani Grażyna Groth przedstawiła, krótki rys historyczny powstania koła, a także najważniejsze osiągnięcia. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy zgodnie twierdzili, że KGW Bolszewo stanowi wizytówkę naszej małej ojczyzny i wszędzie gdzie reprezentują nasz samorząd, pozostawiają po sobie zdecydowanie pozytywne wrażenia. Aktywna działalność i organizowanie licznych inicjatyw na terenie naszej gminy z pewnością może stanowić przykład dla innych organizacji.

Z okazji jubileuszu KGW zostało obdarowane wieloma prezentami m.in. wielkim szampanem wręczonym przez wójta  czy książkami o tematyce kulinarnej od starosty i wicestarosty. Członkowie KGW także wręczyli podarunki w ramach podziękowania za dotychczasową współpracę przybyłym gościom.