Gmina wejherowo

Aktualności

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA W SZKOLE W GOŚCICINIE

Szkoła w Gościcinie stała się od kilku lat szkołą niesztampową, wprowadzającą innowacyjne rozwiązania dla swoich uczniów jak i dla rodziców.
Dyrektor szkoły w Gościcinie Pan Arkadiusz Malinowski oprowadził nas po szkole i pokazał jak unowocześnia i ułatwia naukę dzieciom. Przechodząc przez korytarz szkoły w Gościcinie widzimy na ścianie ekran, na którym przewijają się ważne informacje dla uczniów, takie jak np. higiena, mycie rąk podczas koronawirusa, informacje na temat lekcji, zastępstw lub ciekawostki dla uczniów.
Pozytywnym zaskoczeniem jest także ekran dotykowy dedykowany rodzicom. Umożliwia on kontakt z dyrektorem online jak i sprawdzenie ocen dziecka szczególnie w przypadku trudnego dostępu do internetu w miejscu zamieszkania. Osłonięty pozwala na prywatność w logowaniu do e-dziennika.
Na brawa także zasługuje pięknie wyposażona sala komputerowa. Znajdują się w niej 24 stanowiska do pracy i nauki dla uczniów. Pan dyrektor postawił przede wszystkim na wygodę, funkcjonalność i bezpieczeństwo dzieci poprzez wyposażenie sali komputerowej
w  myszki i klawiatury bezprzewodowe, co daje przestrzeń na biurku każdego ucznia na zeszyt lub książkę, tym samym nie ma możliwości na zaplątanie się w kable leżące pod stołem.
To nie koniec pomysłów i nowych udogodnień, będą kolejne – zapowiedział dyrektor szkoły Pan Arkadiusz Malinowski. Chętnie odwiedzimy szkołę ponownie aby pokazać mieszkańcom naszej gminy jak pomysłowo zmienia się szkoła w Gościcinie.