Gmina wejherowo

Aktualności

Gwiaździsty Rajd Piaśnicki im. mjr. Edwarda Łakomego 23 kwietnia 2021

Rajd gwiaździsty odbył się po raz IX dla upamiętnienia  Ofiar Piaśnicy oraz popularyzację miejsc pamięci i martyrologii na Pomorzu.  Organizatorem był  Urząd Gminy Wejherowo i  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Orlu. W tym roku w związku z obostrzeniami pandemicznymi rajd odbył się w formie on-line. Uczestniczyło w nim 5 drużyn ze szkół podstawowych na terenie  Gminy Wejherowo oraz Szkoła Podstawowa nr 8 im. Ofiar Piaśnicy z Wejherowa. Wszystkie drużyny wywiązały się wzorowo z powierzonych zadań. Komisja po podliczeniu wszystkich wyników ustaliła następującą lokatę drużyn:

1 miejsce : SP nr 8 w Wejherowie

2 miejsce: SP w Gościcinie

2 miejsce: SP w Orlu

3 miejsce: SP w Nowym Dworze Wejherowskim

4 miejsce: SP w Górze

5 miejsce: SP w Bolszewie.

Dla wszystkich drużyn gratulacje, a dla ich  opiekunów szczególne podziękowania: p. M. Ryńskiej, D. Meyer-Seroczyńskiej, J. Lademan, J. Muńskiej, J. Hennig-Królek, R. Poznań i C. Czarneckiej.

W ramach Dni Piaśnickich Został przeprowadzony Gminny Konkurs Historyczno-Literacki „Wydarzenia w Lasach Piaśnickich w czasie  II wojny światowej ”. Do konkursu zaproszono uczniów klas siódmych i ósmych, którzy w formie listu do swoich znajomych , bliskich mieli opisać wydarzenia w Lasach Piaśnickich sprzed 83 lat. Spośród 11 prac komisja wyróżniła:

1 miejsce Julia Syldatk ze SP w Gościcinie

2 miejsce Maja Lange ze SP w Bolszewie

3 miejsce Agata reszka ze SP w Gościcinie

Wyróżnienia przyznano:

Korneli Garstka ze SP w Górze

Oliwii Blok ze SP w Bolszewie.

Szczególne podziękowania dla nauczycieli polonistów, którzy zachęcili młodzież do udziału w konkursie: p. J. Kubiś, A. Walczak-Pieścińskiej. H. Detlaff, M. Klimek, M. Garstka-Płotka, J. Miszke- Redman , M. Jedrzejewskiej.