Gmina wejherowo

Aktualności

Gminny Dzień Strażaka

W dniu 6 maja odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka zorganizowane przez druhów z OSP Gościcino i Zarząd Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Wejherowo.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez księdza kanonika Stanisława Bacha. Po zakończeniu liturgii uczestnicy, w asyście licznych wozów strażackich, udali się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gościcinie, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości.

Na wstępie prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Wejherowo druh Maciej Wartacz powitał wszystkich uczestników w szczególności przybyłych gości, w tym sekretarz Gminy Małgorzatę Niemirską- Thiel, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Wejherowo Edmunda Biangę, występującego w imieniu starosty wejherowskiego druha Piotra Syrockiego, zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie młodszego brygadiera Marka Lniskiego oraz radnych Gminy Wejherowo. Przedstawiciele młodzieżowej drużyny pożarniczej złożyli kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym druha Pawła Drewy, pierwszego prezesa OSP Gościcino oraz komendanta gminnego.

Wśród licznych życzeń nie zabrakło tradycyjnych: tylu powrotów co wyjazdów” , a także słów podziwu dla odwagi i ciągłej gotowości do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Jak życzyła w swoim wystąpieniu sekretarz Gminy: Niech święty Florian ma Was zawsze w swojej opiece. Niech każda akcja kończy się szczęśliwie, niech Wasza praca będzie zawsze doceniana przez mieszkańców, a dla was niech będzie źródłem satysfakcji i dumy. Jesteście przykładem jak w dzisiejszych czasach można i należy godnie sprawować swoje obowiązki.

Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń oraz nagród przyznanych przez wójta Gminy Wejherowo.  Złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczony został druhowi Mirosław Bednarek. Nagrodami wójta nagrodzonych zostało także kilkunastu druhów z wszystkich jednostek OSP.

Więcej zdjęć dostępnych w Galerii