Gmina wejherowo

Aktualności

Gmina Wejherowo zaśmiecana

Jak informowaliśmy już w grudniu od pewnego czasu w Bolszewie, na parkingu przy szkole podstawowej podrzucane są odpady inne niż odzież, np. opony, czy odpady poremontowe.

Tym razem podrzucający odpady wykazał się wyjątkową ignorancją. Zaledwie 300 m dalej, przy ulicy Szkolnej 52 znajduje się punkt zbiórki odpadów niebezpiecznych, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Punkt jest czynny we wtorki i czwartki  w godzinach 15-18 oraz w soboty od godziny 11 od 15 (oprócz świąt).  Szczegóły: https://pgsskaszubia.pl/zbiorka-odpadow-niebezpiecznych/. Punkt jest organizowany przez Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki, do którego należy nasza Gmina. Dodatkowo, zastawiającym jest, dlaczego podrzucając odpady nie skorzystał z jeszcze jednej, wyjątkowo dogodnej możliwości. Mieszkańcy Gminy mogą korzystać z nieodpłatnej (finansowanej z opłaty “śmieciowej”) usługi odbioru dużego zużytego sprzętu (powyżej 20kg) bezpośrednio z domu. Należy tylko dokonać zgłoszenia telefonicznego na nr telefonu  58 624 66 11 ; kom. 609 045 410 – sprzęt zostanie odebrany bezpośrednio z domu.
Szczegółowe informacje: https://kzg.pl/gospodarka/gospodarka-odpadami/formularz-bezplatnego-odbioru-duzych-elektoodpadow/.

Z jakiego powodu zatem fatygować się i pod osłoną nocy podrzucać lodówkę na teren parkingu przy szkole?

Z uwagi na znalezienie wśród wyrzuconych odpadów dokumentu pozwalającego na identyfikację właściciela odpadów sprawa została zgłoszona na policję.