Gmina wejherowo

Aktualności

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Gowinie

W miniony piątek 3 czerwca przy pięknej pogodzie i licznie zgromadzonych mieszkańcach Gowina na boisku szkolnym, odbył się festyn z okazji Dnia dziecka zorganizowany przez Sołtysa i Radę Sołecką. Festyn prowadzony był przez dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha w Wejherowie- panią Karolinę Szczepańską.

Spotkanie obfitowało w mnóstwo ciekawych atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci. Do mieszkańców zawitał szalony Kaczor Donald i rozkręcił imprezę tańcem. Animatorki zachęcały do wspólnej zabawy, do udziału w konkursach i innych atrakcjach. W międzyczasie, reprezentacja Gminnego Klubu Piłkarskiego Barca rozgrywała mecz i zachęcała zgromadzonych do wspólnej gry i zabawy. Miłośnicy pożarnictwa mogli wejść do wozu i poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwi strażacy. Kolejną atrakcją był występ pana Edwarda Sztuczkorękiego, który zaczarował swoimi sztuczkami nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Wśród atrakcji nie zabrakło pokazów tańca, przejażdżek konnych, tworzenia zwierząt z balonów, zjeżdżali dmuchanej oraz waty cukrowej. .

W programie był też konkurs karaoke , który okazał się strzałem w dziesiątkę. Spośród wielu chętnych wyłoniono trzy najbardziej wyróżniające się osoby, które otrzymały nagrody i puchary. W trakcie festynu na bieżąco były rozdawane dzieciom słodycze. Widać było wspaniała integrację dzieci. I o to właśnie chodziło aby dzieci mogły nieodpłatnie korzystać z tych wszystkich atrakcji. Przez całą imprezę były zbierane imiona dzieci, które na koniec festynu miały szansę wylosować wielkiego Misia Gustawa.