Gmina wejherowo

Aktualności

Europejski Dzień bez Samochodu

Z okazji na przypadający 22. września Europejski Dzień bez Samochodu przewoźnicy zrzeszeni w Metropolitalnym Związku Komunikacji Zatoki Gdańskiej  wprowadzają tego dnia bezpłatne przejazdy dla pasażerów zgodnie z poniższym regulaminem.

Przejazdy komunikacją miejską i kolejową na obszarze Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej w dniu 22 września 2022 r. (Europejski Dzień bez Samochodu).

ZKM Gdynia, MZK Wejherowo

Każdy pasażer, będący właścicielem lub współwłaścicielem samochodu osobowego, będzie miał prawo do bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach organizowanych przez ZKM
w Gdyni i MZK Wejherowo – na podstawie okazanego podczas kontroli biletów ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu, którego jest właścicielem lub współwłaścicielem.

PKP SKM, POLREGIO

Każdy pasażer, będący właścicielem lub współwłaścicielem samochodu osobowego, będzie miał prawo do bezpłatnych przejazdów pociągami PKP SKM i POLREGIO w granicach województwa pomorskiego – na podstawie okazanego podczas kontroli biletów ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu, którego jest właścicielem lub współwłaścicielem oraz dowodu tożsamości.

ZTM Gdańsk

W dniu 22 września z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską organizowaną przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku korzystać będą mogli posiadacze aktywnej Gdańskiej Karty Mieszkańca (z zapisanym Pakietem Mieszkańca, ważnym na bieżący rok).