Gmina wejherowo

Aktualności

Ekologiczne bajki z KZG “Dolina Redy i Chylonki”

Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” z myślą o najmłodszych mieszkańcach gmin opracowuje EKOLOGICZNE BAJKI, które uczą szacunku do przyrody oraz odpowiedzialności za środowisko.

W ramach cyklu „Wielka podróż Sebka i Zuzi” pojawiła się przygoda trzecia pt. „RYCERSKI POJEDYNEK”. Jeśli chcemy dowiedzieć się, kto stoczył pojedynek i jak można dbać o czyste powietrze, koniecznie poznajmy historię opisaną w bajce. Wydawnictwo oraz słuchowisko w wersji cyfrowej (PDF, MP3) dostępne są w dziale MULTIMEDIA NA STRONIE WWW.KZG.PL (link: https://kzg.pl/multimedia/bajki-przygody-sebka-i-zuzi/ ).

Z najnowszym wydawnictwem pt. „Rycerski pojedynek” związany jest także KONKURS PLASTYCZNY pn. „Małe dzieci nie chcą śmieci”. Wspólnie ze smokiem Sebkiem oraz jego siostrą Zuzią przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych będą szukać sposobów na czyste powietrze. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia on-line znajdują się w zakładce EDUKACJA NA STRONIE WWW.KZG.PL (link: https://kzg.pl/edukacja/formularze/ ).