Gmina wejherowo

Aktualności

Aktywny Senior w Gminie Wejherowo

Towarzystwo Oświatowe w Gniewinie zorganizowało dwudniowe spotkanie dla seniorów zamieszkujących gminę Wejherowo przy współpracy z Biblioteką i Centrum Kultury Gminy Wejherowo oraz Stowarzyszeniem Bursztynowy Pasaż- Lokalna Grupa Działania.

Podczas pierwszego dnia wydarzenia wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych badań słuchu. Przybyli seniorzy mogli także skosztować specjałów przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bolszewa oraz Koła Gospodyń Wiejskich “Łężyckie Białki” z Łężyc. Zaproszono także specjalistów, którzy przeprowadzili ciekawe wykłady. Pierwszy wykład przeprowadziła pani Klaudia Anders- audiofonolog, specjalista protetyki słuchu i magister zdrowia publicznego. Następnie na scenie zaprezentował się pan Piotr Łącki – Absolwent psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, prowadzący warsztaty i wykłady psychologiczne dla seniorów od 2013 roku na terenie całej Polski. Kolejny wykład przeprowadził pan doktor habilitowany nauk medycznych Tomasz Zdrojewski – lekarz, internista, nauczyciel akademicki i pracownik naukowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

Po bloku wykładów przyszła pora na część rozrywkową, którą rozpoczął występ orkiestry dętej Gminy Wejherowo. Ku zaskoczeniu organizatorów, występ orkiestry przerodził się w zabawę taneczną, co spowodowało, że nieznacznemu opóźnieniu uległ występ gwiazdy wieczoru- kabaretu FIFA RAFA w składzie: Ola i Mateusz Kwiatkowscy z Lublina.

Drugi dzień wydarzenia „Aktywny Senior” odbył się w formie biesiady. Przybyli goście w doskonałych humorach zasiedli przy suto zastawionych stołach, o co zadbała firma Gusto z Bolszewa. Do tańców zachęcał grający na żywo zespół muzyczny ZODIAK. Zabawa zakończyła się późnym wieczorem, choć sądząc po kondycji naszych seniorów, sił starczyłoby do samego rana.

Projekt został dofinansowany z e środków PROW na lata 2014-2020.

Więcej zdjęć dostępnych w Galerii