Gmina wejherowo

Aktualności

program CZYSTE POWIETRZE

plakat, niebieskie pole na nim biały dach z kominem i napis: czyste powietrze zdrowy wybór

Ruszyła druga część programu Czyste Powietrze 2.0.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął nabór wniosków w II części programu Czyste Powietrze. Program skierowany jest do osób o niższych dochodach. Na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła oraz termomodernizację budynku można uzyskać wyższą dotację. Konieczne będzie jednak przedstawienie zaświadczenia o dochodach wydane przez jednostkę samorządową.

W ramach programu Czyste Powietrze 2.0, właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych     o dochodach na osobę nieprzekraczających 1 400 zł miesięcznie (gospodarstwa wieloosobowe) lub 1 960 zł (gospodarstwa jednoosobowe), mają szansę na dotację w wysokości 60% kosztów inwestycji,  maksymalnie do 37 000 zł.

NFOŚiGW uruchomił kalkulator dotacji. Pomoże on wnioskodawcom wyliczyć dotację na planowane przedsięwzięcie w zależności od wybranych zadań kwalifikujących się do dofinansowania http://www.czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/

Na stronie www.lista-zum.ios.edu.pl dostępna jest nowa lista urządzeń i materiałów spełniających wymagania techniczne programu Czyste Powietrze.

Wszystkie szczegóły Programu znajdują się na stronie WFOŚiGW w Gdańsku https://wfos.gdansk.pl/wiadomosci/nawet-do-37-000-zl-dotacji-ruszyla-druga-czesc-programu-czyste-powietrze

Zaświadczenie o dochodach niezbędne do wniosku o dotację  w ramach programu Czyste Powietrze 2.0 mieszkańcy Gminy Wejherowo otrzymają w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Osiedle Przyjaźni 6, 84-200 Wejherowo

Tel.: (058) 677-64-30,

(058) 677-64-35, (058) 677-64-36

fax 58 677 64 32

http://www.gops-wejherowo.pl

sekretariat@gops-wejherowo.pl